تردمیل برای دیسک کمر

تردمیل برای دیسک کمر
1 2019-09-25

تردمیل برای دیسک کمر

تردمیل برای دیسک کمر :به دلایل مختلفی در قسمت کمر یا گاهی زانوهای ما مشکلاتی پیش می آید که اگر تغییراتی در رویه زندگی و تحرک مان ندهیم هنوز به دوران کهنسالی نرسیده باید قید فعالیت را بزنیم و گوشه ای بنشینیم و با دردها دست و پنجه نرم کنیم.یکی از مشکلاتی که ممکن است در سنین میانسالی یا حتی جوانی به دلیل وزن بالا و رعایت نکردن اصول حرکتی و بلند کردن وسایل های سنگین گرفتار آن شوید؛ دیسک کمر است.

تردمیل برای دیسک کمر

هرنی دیسک چیست

«هرنی دیسک» که معمولاً به نام فتق دیسک کمر نامیده می‌شود، پارگی یا بیرون زدگی صفحه‌ی بین مهره‌ای در ستون فقرات است. وقتی این صفحه، پاره شده یا بیرون می‌زند، به اعصاب ستون فقرات فشار وارد کرده و درد بسیار زیادی ایجاد می‌کند که معمولاً در قسمت پایین کمر است، اما گاهی در بالای کمر، گردن و یا پا هم این اتفاق می‌افتد.
توانبخشی تدریجی کمر، بهترین راه برگشتن به وضعیت گذشته است. وقتی حتی سرفه کردن یا خندیدن هم موجب درد می‌شود، فکر ِ ورزش کردن هم وحشتناک است. پیاده روی آرام، شنا و یا ورزش‌های سبک می‌توانند به ریکاوری کمک کنند.

نرمش مخصوص دیسک کمر که ممنوع است

كساني كه ديسكوپاتي دارند يعني به هر دليلي با مشكل ديسك كمر يا گردن مواجه هستند اگر بيش از دوساعت پس از ورزش درد داشته باشند،نبايد آن حرکات را انجام دهند البته اين درد نبايد با درد عضلاني اشتباه گرفته شود. همه كساني كه تازه ورزش را شروع مي‌كنند ممكن است به دليل تجمع اسيدلاكتيك در عضلات خود درد احساس كنند اين موضوع مانعي براي ادامه ورزش نيست بلكه منظور ما درد در مفاصل، لگن و… است.

آنها نبايد ورزش‌هايي انجام دهند كه فشار روي مهره‌ها و ستون فقرات بالا برود مثلا بلافاصله بعد از بيدار شدن از خواب نبايد ورزش كنند بلكه اين كار را به نيم ساعت بعد از انجام كارهاي روزانه موكول كنند. اين افراد بايد از حركات ناگهاني و انفجاري جلوگيري كنند و از قبل بدانند كه چه ورزشي مي‌خواهند انجام دهند تا حركات‌شان ناگهاني نشود. برداشتن اجسام سنگين هم به دليل ضعف عضلات، به مهره‌ها فشار وارد مي‌كند پس بايد از آن خودداري شود. اين افراد هم بايد ورزش‌هاي خمشي مثل درازونشست و توتال كور را فراموش كنند چون فشار بر ستون فقرات بالا مي‌رود و درنتيجه فشارديسك هم بالا مي‌رود.

تردمیل برای دیسک کمر

 استفاده ازتردمیل برای دیسک کمر چگونه است

شایع ترین علت کمردرد بنا به تشخیص پزشکان دیسک کمر است. با وجود کمردرد نمی توانید به صورت عادی راه بروید و ساعت های طولانی بایستید و کار انجام دهید. اگر در خانه تردمیل داشته باشید به راحتی میتوانید کار دیسک در کمر را درک کنید. وجود ضربه گیرها در تردمیل کار دیسک را در بدن انجام می دهند. ضربه گیرها اجازه نمی دهند شدت ضربات توسط زانوها و کمر حس شوند و به مفاصل آسیب برسانند و دیسک نیز در بدن همین کار را انجام می دهد.دیسک در بدن حالت بالشتکی در بین دو مهره دارد و اگر حالت ژلاتینی خود را از دست بدهد، دردهای بدی از لگن و کمر احساس می شود که حتی راه رفتن، خوابیدن و ایستادن را عذاب آور می کنند.

نقش  اضافه وزن در میزان کمر درد

با کمک ورزش می توانید اضافه وزن خود را کم کنید و به وزن متناسب برسید. زمانی که شما تناسب اندام داشته باشید، فشار از روی کمر برداشته می شود و بسیاری از بیماری های کمر مانند دیسک و زانو درد بوجود نمی آیند.

ورزش های مختلفی می توانید انجام دهید تا عضلات شکم و کمر خود را تقویت کنید و این عضلات بتوانند از ستون فقرات شما محافظت کنند. عضلات زمانی که نیرومند باشند می توانند از دیسک آسیب دیده محافظت کنند و گاهی حتی آنها را درمان کنند.برای درمان کمر درد یا دیسک کمر باید روزانه به صورت منظم ورزش انجام دهید. پیاده روی آسان ترین ورزشی است که برای تمام بیماری ها مشکلی ایجاد نمی کند بلکه راهی برای درمان آنها خواهد بود.

تردمیل برای دیسک کمر

تاثیر پیاده روی در درمان دیسک کمر

با کمک پیاده روی می توانید عضلات را از کرخی نجات دهید و حتی از به وجود آمدن پوکی استخوان نیز جلوگیری کنید.پیاده روی در فضای باز مخصوصا در پارک سبب افزایش نشاط و شادی در افراد خواهد شد و اگر نتوانستید به بیرون از خانه بروید می توانید از تردمیل های مجهز و پیشرفته استفاده کنید.تردمیل های امروزی به ضربه گیر مجهز شده اند که زمانی که شما بر روی آنها راه بروید گمان می کنید بر روی سطح نرم حتی چمن راه می روید.

ضربه گیر تعبیه شده در تردمیل ها ضربات اضافی را می گیرند و اجازه نمی دهند تا به کمر و زانوهای شما فشار وارد شود.با کمک تردمیل می توانید در زمان راه رفتن سرعت، مسافتی که طی کرده اید و از همه مهمتر تعداد ضربان قلب خود را بر روی مانیتور تردمیل مشاهده کنید تا دچار مشکلی نشوید. در زمان راه رفتن بر روی تردمیل می توانید از برنامه های آماده دستگاه نیز استفاده کنید و با راهنمایی آن تمرینات را انجام دهید تا کمرتان در حین ورزش آسیب بیشتری نبیند.

راه رفتن اصولی بر روی سطح استانداری مانند تردمیل ( تردمیل برای دیسک کمر )میتواند نقش بسیار مهمی در کاهش درد شما داشته باشد و از مشکلات این بیماری جلوگیری خواهد کرد.لازم نیست از ابتدا با شدت بالا ورزش و پیاده روی کنید. بعد از بالا رفتن آمادگی جسمانیتان می توانید مدت زمان و گاهی شدت تمرینات را اضافه کنید و اما به یاد داشته باشید که هیچ گاه از شیب تردمیل در تمریناتتان استفاده نکنید، زیرا این کار فشار و استرس زیادی به کمر شما وارد می کند و دچار مشکل خواهید شد.

نمی‌توانید روی تردمیل بدوید اگر. . .

تردمیل برای دیسک کمر ممنوع است.

یکی دیگر از مواردی که این بیماران باید به آن توجه داشته باشند،احتیاط در استفاده از تردمیل است. نباید به هیچ‌عنوان روي تردميل غيراستاندارد(تردمیل برای دیسک کمر)  كه ضربه‌گير خوبي ندارند و البته بيشتر دستگاه‌های موجود نیز اینگونه هستند، بدوند. به عنوان مثال کسی که اضافه وزن دارد، دیسك كمر هم دارد و مي‌خواهد وزن کم کند  تندتند روي تردميل غيراستاندارد مي‌دود كه نتيجه آن فشار به ستون فقرات و بيشتر شدن درد است. در اين افراد هرگونه حركت خمشي و چرخشي ممنوع است. بيشتر كساني كه دچار ديسك كمر و گردن مي‌شوند عضلات شكم و گردن آنها شل است و چاق هستند پس باید ورزش‌هايي انجام دهند كه عضلات جلو، خلفي و همچنين عضلات طرفین گردن را تقويت كنند.

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

Comments (1)
بهارکOctober 7Reply
خیلی عالی بود. فقط در نهایت میتوانﺋروی تردمیل مجهز به ضربه گیر راه رفت.درسته؟

Leave a Comment