کرایو چیست؟

کرایو چیست؟
2018-05-22

کرایو چیست؟

کرایو چیست؟ (کرایو لیپولیز) جدیدترین تکنولوژی در تناسب اندام است که به فریزر چربی نیز شناخته می شود.در جایی که درمان های لیزری و پیروی از رژیم های غذایی نادرست نمی تواند منجر به پیشگیری از بروز چاقی های موضعی شود،mCryo2سلول های چربی را با فرآیند فوق العاده ای به تدریج از بین می برد.

دکتر محمدرضا کیانی

mCryo2تاثیری تدریجی و ماندگار دارد و نوعا نیاز به جلسات درمان محدود دارد.

mCryo2   به طور غیر تهاجمی سرد شدن یا خروج گرما از بافت چربی را تسهیل می کند.وباعث تخریب و نهایتا تجزیه ی این سلول ها می شود.در نتیجه mCryo2 موجب کاهش بافت چربی بدون تخریب سایر بافت ها می شود.

 

 

What is cryo

همچنین  mCryo2 هوشمند است:

با وجود نرم افزار هوشمند به کار رفته در این کرایو،قابلیت تنظیم عملکرد سیستم بر اساس موارد زیر ایجاد شده است:

1-پاتولوژی بافت چربی

2-ضخامت بافت چربی

3-پروتکل درمان

4-جنسیت بیمار

 

این نرم افزار پیشرفته دمای سطح پوس را به طور پیوسته اندازه گیری می کند تا از هرگونه اثرات جانبی جلوگیری کند.

در طی درمان  کرایو چه اتفاقاتی می افتد؟

در ابتدا موضع تحت درمان را انتخاب کنید. سپس اپراتور پروب دستگاه را روی موضع قرار می دهد. پس از آن موضع بین دو صفحه خنک کننده دستگاه کشیده می شود. احساسی که در بیمار پدیدار می شود فشار و مکش کافی است تا موضع به موثرترین شکل ممکن خنک شود. مدت زمان کار با دستگاه یک ساعت و یا کمی بیشتر و متناسب با نیاز شما تعیین می شود.

 

در همان قسمت بدن، دو تا سه ماه بعد از اولین جلسه از دستگاه استفاده کنید تا ضخامت لایه چربی اضافی کاهش یابد. دو جلسه درمان می­تواند تأثیر کرایولیپولیز را افزایش دهد اما درمانهای مکرر در زمانهای تصادفی توصیه نمی­شود.

 

What is cryo

دوره درمان کرایو چند مدت طول می انجامد؟

  • بستگی به وسعت منطقه معمولا درمان بین 1 الی 4ساعت به طول می انجامد.

آیا می توان پس از درمان به فعالیت های روزانه پرداخت؟

این روش کاملا غیر تهاجمی است بنابراین به راحتی بعد از استفاده از دستگاه می توانید فورا به سراغ کارهای روزمره خود بروید. بعضی افراد پس از درمان قرمزی، کبودی سطحی، حس خارش و یا سوزش، بی حسی و کرختی را در موضع احساس می کنند که این موارد به سرعت رفع می شوند در اکثر موارد بیماران بعد از جلسه درمان به کار خود می پردازند.

نتایج درمان کرایو چیست؟

نتایج درمان CoolSculptingدر کاهش قابل توجه چربی های موضعی قابل مشاهده است. پس از اتمام اولین جلسه درمان برای حصول نتایج بهتر می توانید تعداد جلسات را افزایش دهید. معمولا افراد با یک جلسه نتیجه مطلوب را مشاهده می کنند.

 

 

What is cryo

چه موقع نتایج درمان قابل مشاهده است؟

می توانید بعد از گذشت 3 هفته از درمان به سرعت تغییرات را مشاهده کنید و بعد از دو ماه نتایج شگفت آوری را شاهد هستید. اما بدن شما کماکان پروسه دفع چربی را تا 4 الی 6 ماه بعد از درمان ادامه می دهد.

 

آیا نیاز به مواد مکمل و رژیم غذایی سخت و برنامه ورزشی است؟

نیازی به هیچ گونه قرص و یا مواد مکملی نیست. همچنین احتیاجی به رژیم و نرمش ندارید. بسیاری افراد بعد از درمان انگیزه بیشتری برای مراقبت از خود پیدا می کنند.

 

عوارض کرایو چیست؟

آیاکرایولیپولیز روشی مطمئن است؟ آیا دردناک است؟ آیا عوارض جانبی وجود دارد؟

CoolSculpting یا کرایولیپولیز دارای تاییدیه FDAبرای پهلوها و شکم است و  ایمنی و موثر بودن بودن روش درمان نیز به اثبات رسیده است. بعد از جلسه درمان احتیاجی به استراحت نیست اما گاهی بیماران تجربه درد و ناراحتی موقتی را حس می کنند. عوارض جانبی شامل قرمزی، کبودی، ورم، حساسیت به لمس، گرفتگی عضلات، خارش، سوزش و بی حسی است. بی حسی ممکن است تا چند هفته بعد از درمان نیز ادامه داشته باشد.

 

 

What is cryo

هزینه درمان چقدر است؟و چند جلسه درمان احتیاج دارد؟

هزینه درمان متناسب با موضع، تعداد جلسات مورد نیاز و هدف نهایی شما متغیر است. غالبا پس از یک بار درمان کاهش مقدار قابل توجهی از چربی را شاهد هستید اما اگر مایل باشید تا چربی بیشتری را کاهش دهید می توانید به جلسات اضافه کنید.

آیا نتایج دائمی هستند؟

وقتی شما دوره درمان کرایولیپولیز را طی می کنید چربی های موضع شما حذف می شوند. مادامی که شما وزن خود را توسط رژیم نرمال و نرمش حفظ می کنید نتایج پایدارند.

 

 

کرایولیپولیز در لاغری افراد چقدر موثر است؟

چگونگی تأثیر کرایولیپولیز در افراد چاق:

این سیستم از طریق ایجاد دمای زیر صفر باعث کریستالیزه شدن سلولهای مولد چربی شده و اکثر سلولهای چربی در اثر این سرما از بین رفته و سپس به دنبال این اتفاق چربی های موضعی شروع به ریزش کرده و بافت مورد نظر روز به روز تحلیل می رود.

و در مقایسه با سیستم های لیزرلیپولیز و ساکشن احتمال برگشت چربی به حداقل می رسد ولی هیچ گاه به صفر نمی رسد.

بعد از انجام کرایو یا فریز بافت چربی، نوبت به تخلیه چربی ها از موضع فریز شده فرد فرا می رسد و از آنجاییکه هر بافت مرده ای در بدن موجود زنده به عنوان  جسم خارجی شناخته شده پس باید توسط گلبولهای سفید ( فاگوسیتها) خورده شده و پس از تجزیه از طریق کبد به سیستم گوارشی فرد رفته و به همراه مدفوع از بدن دفع شود و نکته حائز اهمیت در مورد میزان سرعت به نتیجه رسیدن کرایو چیست؟

 

 

What is cryo

به 5 عامل مهم بستگی دارد:

1-درستی انجان کار توسط پزشک

2-میزان آمادگی سیستم ایمنی فرد

3-میزان سلامت کبد فرد

4-کیفیت عملکرد دستگاه کرایو

 

معجزه کرایو چیست؟

شاید شما از بزرگی شکم و بیرون زدگی پهلوها و ران و بازوی نا متناسب رنج می برید و تا به حال روش های متعدد و متفاوتی را به کار گرفته اید و متاسفانه به نتیجه دلخواه تان نرسیده اید.مسلما شما با انبوهی از تبلیغات رو به رو شده اید و نمی دانید به کدام اعتماد کنید و کدام روش را برگزینید.

 

 

 

What is cryo

بیایید با ساختمان انواع چربی ها در بدن آشنا شویم ، بدن ما دارای دو نوع چربی است.سلولیت ها و چربی های قهوه ای !

سلولیت ها خصوصیات خاصی دارند ، بد شکلی سلولیت ها موجب عدم تناسب اندام و فُرم مناسب آنها تناسب اندام را بوجود می آورد .اما نکته اساسی در مورد سلولیت ها این است که بد شکلی سلولیت ها آنقدر که به اختلالات هورمونی مربوط است به فعالیت کم یا پرخوری ارتباطی ندارد.

 

از سوی دیگر عروق خونی و عروق لنفاوی زیر سلولیت ها قرار دارند و نه داخل آنها.خصوصیت جالب سلولیت ها این است که آنها طی 3 تا 4 سال بد شکل می شوند و پس از اصلاح هم 3 تا 4 سال زمان می برد تا مجددا بد فرم شوند.

 

 

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

Leave a Comment