متخصص کایروپراکتیک در کرج

متخصص کایروپراکتیک در کرج
2018-06-03

متخصص کایروپراکتیک در کرج

متخصص کایروپراکتیک در کرج ، پس از گذراندن دوره پيش پزشکي، وارد دانشکده کايروپراکتيک مي شود. پس از گذراندن علوم پايه پزشکي و کسب موفقيت در بورد علوم پايه، با ادامه تحصيل در دانشکده مرتبط، وارد مرحله علوم باليني (دوره انترني) مي گردد. سرانجام، با موفقيت در دوره باليني و اخذ دکترا از دانشکده و دريافت بورد سراسري و ايالتي کايروپراکتيک، مي تواند به درمان کايروپراکتيکي بپردازد.

 

 

Chiropractic Specialist

با وجودي که پزشک  متخصص کايروپراکتيک در کرج با انواع اختلالات و بيماري هاي بدن انسان آشناست، اما توجه خاصي را به بيومکانيک ستون فقرات و ديگر مفاصل معطوف مي دارد و به برطرف کردن اختلالات بيومکانيکي بدن انسان مي پردازد. چنانچه بيماري شخص نوعي از بيماري غير از بيماري هاي مرتبط به کايروپراکتيک باشد، پزشک کايروپراکتيک وي را به متخصص مرتبط معرفي مي کند.

پزشک متخصص کايروپراکتيک در کرج با بررسي تاريخچه بيماري، راديوگرافي، ام آر آي، اي ام جي، انجام معاينه هاي محلي، ارتوپدي و اعصاب و ديگر آزمايش هاي پاراکلينيکي به منشاء بيماري پي مي برد و به معالجه آن مي پردازد.

 

هدف پزشکی متخصص کایروپراکتیک در کرج:

هدف اصلي پزشک کايروپراکتيک با وجودي که تخصص ويژه اي در تنظيم و تطبيق مفاصل (Adjustment Spinal/Articulat) دارد، کاهش درد و سپس تنظيم و تطبيق مفاصل است.

نرمش ها و ورزش هاي مخصوص، تغذيه و راهنمايي که پزشک کايروپراکتيک ارائه مي دهد مي تواند در بهبود هر يک از بيماري هاي زير بسيار موثر باشد، چون همه آنها براي سلامتي سيستم هاي مختلف بدن که در بهبودي بيمار موثر است، اهميت زيادي دارند.

 

 

Chiropractic Specialist

چه چیزی از جلسه‌ی درمانی‌تان انتظار داشته باشید؟

اگر سابقا به یک متخصص کایروپرکتیک مراجعه نکرده باشید، ممکن است کمی درباره‌ی این که چه اتفاقی قرار است بیفتد نگران باشید. ملاقات با یک متخصص کایروپرکتیک برای درمان درد کمر در واقع ساده، بی‌خطر، و معمولا بدون درد است. و دیدار با متخصص کایروپرکتیک به رهایی بسیاری از آدم‌ها از درد منجر می‌شود.

 

ملاقات اول شما بسیار شبیه اولین ملاقات‌تان با هر پزشک جدیدی خواهد بود. احتمالا شامل مراحل زیر می‌شود:

– سابقه‌ی سلامت:

احتمالا یک فرم بلند بالا از پرسش‌های مربوط به وضعیت سلامتی‌تان را پر خواهید کرد. متخصص کایروپرکتیک در کرج ممکن است همچنین سوالاتی بپرسد مبنی بر این که آیا سردرد یا میگرن یا مشکلاتی در خوابیدن دارید. او همچنین احتمال دارد از شما درباره‌ی رژیم غذایی و میزان تحرک‌تان سوالاتی بپرسد.

 

– معاینه‌ی فیزیکی:

متخصص کایروپراکتیک در کرج ممکن است، به دنبال یافتن چیزهای غیرطبیعی، وضع بدنی شما را بررسی کند. چیزهایی مانند این که مثلا یک شانه یا باسن‌تان از دیگری بالاتر باشد. این معاینه همچنین ممکن است شامل تست عضلات نیز باشد. این کار شامل فشار دادن یک دست یا پا توسط متخصص کایروپرکتیک برای امتحان کردن توان آن‌ها می‌شود. همچنین ممکن است مسافت کوتاهی را راه بروید تا این که متخصص کایروپرکتیک بتواند نحوه‌ی راه رفتن‌تان یا سایر حرکات دست یا پای شما را بررسی کند.

 

 

 

Chiropractic Specialist

همچنین ممکن است از ستون فقرات‌تان عکسبرداری کنند:

وقتی متخصص کایروپراکتیک در کرج تمام اطلاعات را به دست آورد، زمان آن می‌رسد که کنار شما بنشیند و درباره‌ی درمان صحبت کند. اگر برنامه‌ی درمانی شامل دستکاری ستون فقرات باشد، می‌توانید همان روز آن را انجام دهید یا به تاریخ و ملاقاتی دیگر موکول کنید.

 

 

 

Chiropractic Specialist

تنظیم ستون فقرات  توسط پزشک کایروپراکتیک به چه شکل است؟

آشناترین نوع دستکاری ستون فقران روش دستی است: شما روی یک میز دراز می‌کشید و متخصص کایروپرکتیک از دستهایش یا یک وسیله برای اعمال فشار بر ناحیه‌ی آسیب دیده‌ی ستون فقرات‌تان استفاده می‌کند. بعضی از افراد به این کار «ترک خوردن» کمر می‌گویند چون گاهی از آن یک صدای ترکیدن ناگهانی بلند می‌شود. اما در واقع چیزی «ترک نمی‌خورد». این صدا وقتی بلند می‌شود که بافت‌های مفصل ستون فقرات مورد نظر کش می‌آیند.

بعضی از متخصصان کایروپرکتیک از یک وسیله‌ی دستی که فعال کننده (اکتیویتور) نامیده می‌شود برای دستکاری ستون فقرات استفاده می‌کند. این کار هم بسیار آرام انجام می‌شود.

 

 

 

Chiropractic Specialist

منافع کار متخصص کایروپراکتیک برای سلامتي چیست ؟

کايروپراکتيک به عنوان يک درمان مؤثر براي از بين بردن دردهاي شديد يا موقتي ناحیه تحتانی کمر شناخته شده است. در سال 1994 آژانس تحقيقات و قانون نويسي سلامتي آمريکا کايروپرکتيک را به عنوان يک درمان بی خطر براي دردهاي شديد پايين کمر در بزرگسالان پيشنهاد کرد.اين آژانس از بيماران خواست تا در ابتدا قبل از استفاده از درمانهاي خشن مثل داروها و جراحي ها، درمانهاي سنتي مثل کايروپرکتيک را امتحان کنند.

همچنين کايروپراکتيک مي تواند درد در ناحيه وسط  کمر، گردن، مفاصل دست و کف دست و پاها را تسکین دهد. با وجود اينکه تحقيقات علمي هنوز تاثير قطعی این روش را تائيد نکرده، بسياري از افراد اظهار می کنند که کايروپرکتيک درد ناشی از ميگرن و سردردهاي ديگر ، اسپاسمهاي ماهيچه ای و التهاب اعصاب که باعث بي حسي و يا سوزش مي شود را رفع مي کند .

 

 

Chiropractic Specialist

 

 

 از کایروپراکتیک برای درمان چه بیماریهایی استفاده می شود ؟

 

– اسپاسم عضلانی و در رفتگی مفاصل

– آرتریت ، بورسیت ، تاندونیت ،فاسئیت

– التهاب اعصاب محیطی(Peripheral neuritis)

– اسکولیوز (انحراف جانبی ستون فقرات)و کیفوز(قوز ستون مهره ها)

– نشانگان تونل مچ دستی(Carpal tunnel syndrome)

– آسیبهای ناشی از ضربه نظیر آسیب گردن(Whiplash injury)

– سردردها

– اختلالات تنفسی

– بیش فعالیتی(Hyperactivity)

– نشانگان دردهای حاد و مزمن

 

 

 

Chiropractic Specialist

 

آموزش کایروپراکتیک شامل چه مراحلی است ؟

 

کایروپراکتیک در 65 کشور دنیا به علاقمندان آموزش داده می شود . آموزش کایروپراکتیک در 16 کالج ویژه این رشته در سراسر ایالت متحده انجام می شود و تعداد ساعات مورد نیاز برای دریافت مدرک 4800 ساعت می باشد . پزشكان کايروپراکتیک معمولا باید 4 سال (شامل سه سال تئوری و يک سال عملی) در این رشته آموزش ببینند. در ضمن اکثر بیمه ها این روش را پوشش می دهند.

 

متخصص کایروپراکتیک ما در مورد روش‌های درمانی مفید برای وضعیت سلامتی شما و کمک به مدیریت بیماری و پیشگیری از آن در آینده، توصیه‌هایی را ارائه خواهند داد. این کار می‌تواند با کمک منیپولاسیون عضلات، استخوان‌ها و مفاصل و معمولاً در ناحیه‌ی ستون فقرات انجام شود. به این روش درمانی ” درمان دستی” گفته می‌شود.

 

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

 

 

Leave a Comment