ماساژ درمانی برای دیسک کمر

ماساژ درمانی برای دیسک کمر
2019-04-07

ماساژ درمانی برای دیسک کمر

ماساژ درمانی برای دیسک کمر :امروزه در دنیا روش جدیدی برای کاهش درد دیسک کمر و همچنین درمان آن پیشنهاد می‌شود که آن هم ماساژ درمانی دیسک کمر می‌باشد.درماساژ درمانی از تکنیک‌های مختلفی استفاده میشود

ماساژ درمانی برای دیسک کمر

که  معمولاً فرد متخصص مانند فیزیوتراپ، عضلات و سایر بافت‌های نرم بدن را فشار داده، مالش می‌دهد، و یا با دست وضعیت قرارگیری آن‌ها را تغییر می‌دهد. در اکثر مواقع برای ماساژ از دست‌ها و انگشتان استفاده می‌شود، اما امکان استفاده از بازو و آرنج نیز برای این کار وجود دارد.

دیسک کمر و ماساژ درمانی برای دیسک کمر چیست

دیسک کمر یکی از بیماری‌های شایع در بین  تمام مردم دنیا محسوب میشود . این بیماری دلایل مختلفی دارد  به عنوان مثال فشار بیش از حد روی کمر می‌تواند باعث دیسک شود. دیسک کمر با درد بسیار زیاد در این ناحیه همراه است که بیماران مجبور هستند این درد را تحمل کنند. ماساژ درمانی دیسک کمر به بیمار کمک خواهد کرد که با دیسک خود کنار آمده و میزان دردهای آن را کاهش دهد.

 ماساژ درمانی برای دیسک کمر چیست

اصطلاح «ماساژ درمانی» بسیاری از تکنیک‌های ماساژ را در بر می‌گیرد، نوع ماساژ ارائه شده به افراد، به شرایط جسمانی و نیازهای درمانی بیمار بستگی دارد. دلایلمتنوعیدر این رابطه وجود دارد که ماساژ دارای تاثیرات سودمندی بر درد و سایر علائم متنوع در افراد مختلف است

ماساژ برای دیسک کمر

که این تاثیرات کوتاه مدت هستند ومعمولا بیمار  نیاز به ادامه دادن ماساژ درمانی برای رسیدن به نتیجه دلخواه   و مستمر از فواید ناشی از ایت روش  را دارند.یاید اشاره کردکه  بهترین زمان ماساژ برای انجام تمرینات و ماساژهای صورت بعد از پاکسازی پوست و بخور دادن است. .

آیا ماساژ  درمانی برای دیسک کمر می‌تواند به بهبود مشکلات کمر  کمک کند

ماساژ یک روش درمان غیرتهاجمی محسوب میشود  که البته  برای بسیاری ازبیماران  ریسک بسیار پایین دارد. علاوه بر مزایای ماساژ درمانی  برای وضعیت فیزیکی بدن، برخی  نتایج بدست آمده  بر روی برخی از انواع ماساژها نشان می‌دهد که  این روش‌ها می‌توانند تاثیر زیاد بر شرایط روحی فرد داشته باشند.

ماساژ درمانی برای دیسک کمر

در واقع تاثیر روانی ماساژ درمانی از طریق ریلکس کردن عضلات و افزایش تولید ماده شیمیایی طبیعی اندورفین در بدن است که باعث ایجاد احساس خوب و خوشایند برای فرد می‌شود. تولید این ماده همچنین می‌تواند برای بهبود مشکلات مربوط به درد مقطعی یا مزمن در ناحیه کمر و گردن مفید باشد.

کاربرد ماساژ درمانی برای دیسک کمر

درد کمر ناشی از دیسک کمر و سایر عامل معمولاً برای همه اشخاص در طول دوران زندگی اتفاق می‌افتد. کمر انسان دارای عضلات و رباط‌های پر کاربردی است که به سادگی دچار گرفتگی و درد در نواحی مختلف در تمام مدت زندگی می‌شود. در عمل امکان بهبود مشکلات مختلف کمر از جمله دیسک کمر با استفاده از ماساژ درمانی وجود دارد. برخی از این مشکلات به شرح زیر هستند:

1- استئو آرتریت (آرتروز) ستون فقرات:

آرتریت ستون فقرات یک شکستگی در غضروف بین مفاصل فاست در قسمت پشت ستون فقرات است. در این حالت مفاصل فاست ملتهب شده و پیشرفت مشکل باعث ایجاد درد در نتیجه اصطکاک ایجاد شده در زمان برخورد استخوان‌ها به یکدیگر می‌شود. ماساژ درمانی می‌تواند به کاهش درد استئو آرتریت با بهبود گردش خون و کاهش فشار و گرفتگی عضلات کمک کند.

2-گرفتگی عضلات در قسمت پایین یا بالای کمر/ گردن:

در اکثر موارد درد در قسمت پایین کمر به خاطر گرفتگی عضلات در نتیجه بلند کردن اجسام سنگین، حرکت سریع یا افتادن از بلندی ایجاد می‌شود. درد در قسمت پایین کمر می‌تواند بسیار جدی بوده و برای چند ساعت، چند روز یا حتی چند هفته ادامه داشته باشد.

هنگامی که عضلات کمر دچار گرفتگی یا پارگی شوند، ناحیه اطراف عضلات ممکن است ملتهب شود. در صورت ایجاد این التهاب، عضلات کمر دچار اسپاسم شده و درد شدید در قسمت پایین کمر فرد ایجاد می‌شوددر این حالت می‌توان از ماساژ درمانی برای بر طرف کردن اسپاسم/ التهاب ایجاد شده و بهبود دامنه حرکت عضلات استفاده کرد.

ماساژ درمانی یرای دیسک کمر

3- فیبرومیالژیا

این بیماری می‌تواند بر افراد مختلف تاثیر متفاوت داشته باشد، اما این تاثیر معمولاً با درد، خشکی، کوفتگی و یا مشکلات خواب همراه است. در این حالت بیمار معمولاً هر دوی موارد درد تیر کشنده و درد در یک نقطه خاص را در معاینات فیزیکی احساس می‌کند. به این ترتیب ماساژ درمانی می‌تواند هر دوی این دردها را هدف گرفته و خشکی مفاصل را کاهش دهد. هر چند ماساژ یک فعالیت به نسبت بی خطر است، در اکثر مواقع برای بیمارانی توصیه می‌شود که در ابتدا قبل از شروع ماساژ یا هر نوع روش درمانی دیگر وضعیت خود را با پزشک یا فیزیوتراپ در میان گذاشته‌اند.

روش ماساژ درمانی  برای تسکین درد و ناراحتی

ماساژ درمانی می‌تواند اسپاسم عضلانی را با آزاد کردن عضلات و مفاصل  را تا حد چشمگیری کاهش دهد و به این ترتیب کمک موثر به عملکرد بهتر مفاصل میکند. با استفاده از ماساژ درمانی حتی امکان افزایش دامنه حرکت مفصل ساکروایلیاک یا استخوان دنبالچه وجود دارد و برای این کار عضلات سرینی توسط متخصص ماساژ داده شده و گرفتگی بافت‌های اطراف آن کاهش پیدا می‌کندماساژ درمانی کمر همچنین می‌تواند انعطاف پذیری بیشتری را در عضلات ایجاد کرده و باعث شود عضلات ریلکس شده و دامنه حرکت مفاصل افزایش پیدا کند.

روش های کایروپراکتیک در درمان کمر درد

معاینات کایروپراکتیک (درمان دستی) مانند معاینات استانداری است که توسط پزشکان دیگر انجام میشود براساس این معاینات متخصصان کایروپراکتیک چگونگی ساختارهای ستون مهره ها وعمکلرد آنها را معاینه کرده وسپس درمان های خاص کایروپراکتیک را تعیین می کنند و از موارد درمانی دیگر جدا می کنند.که عمدتاً شامل استفاده متخصصین حرفه ای  از دست برای برطرف کردن حالات غیر طبیعی استخوان هامیشود

ماساژ درمانی برای دیسک کمر

ماساژ درمانی برای دیسک کمر و سیاتیک

عصب سیاتیک بلندترین عصب در بدن است و حتی فرد ممکن است به خاطر آن با درد در ناحیه پایین کمر مواجه شود که این درد تا پاها می‌تواند وجود داشته باشد. درد سیاتیک معمولاً به خودی خود در طول دو ماه کاهش پیدا می‌کند، اما امکان تسکین آن در فاصله زمانی کوتاه‌تر نیز با استفاده از روش‌های خاص وجود دارد.

ماساژ درمانی اثر قابل توجه بر درمان درد عصب سیاتیک دارد.ماساژ درمانی باعث کاهش درد و ناراحتی فردمی شود. بطور مثال بر روی 400 نفر که ماساژ درمانی برای دیسک کمر را به طور منظم هفته ای یکبار یا هر گاه که تمایل به انجام ماساژ داشتند، انجام دادند نشان می‌دهد با گذشته  تقرییلا ده هفته، دریافت کنندگان ماساژ عملکرد بهتر عضلات کمر و کاهش درد را گزارش کرده‌اند. و از این روش بسیار رضایت داشتند البته باید اشاره کرد که ماساژ حتما باید توسط متخصص حرفه ای انجام شود در غیر این صورت میتواند عواقب جبران ناپذیری را برای فرد بهمراه داشته باشد

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

 

Leave a Comment