سوالات متداول

 سوالات متداول و رایج بیماران

روش کایروپراکتیک برای چه بیماری هایی مناسب است؟

این درمان مناسب برای عارضه ها ودردهای مفاصل، زانو، ستون فقرات، دیسک، سیاتیک، میگرن، خار پاشنه در کف پا، دردهای عضلانی در ناحیه کمر،گردن، گزگز و بی حسی و اسکولیوز(قوز و کجی ستون فقرات) و سندرم تونل کارپال(درد  دست و انگشتان) مناسب است. در ضمن روش کایروپراکتیک برای افراد سالم نیز نوعی پیشگیری و درمانی انرژی زاست.

آیا بیماری من کاملا بهبود می یابد؟

در اکثریت قریب به اتفاق بیماران بله. در برخی از بیماران  قسمتی از درد از بدن خارج می شود ولی قسمتی دیگر به تدریج و با مرور زمان کمتر می شود و ممکن است حتی تا مدت ها پس از اتمام درمان نیز درد بالا و پایین شود سپس با استراحت و به مرور درد و عارضه کمتر و کمتر می شود.لازم به ذکر است که بدانیم تعداد جلسات درمانی برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به سن بیمار، قدمت بیماری، شدت بیماری و همکاری و رعایت های بیمار دارد و نکته مهم این است که بدانیم استرس و رعایت نکردن به طور کلی درد را بالا می برد.

آیا می توانم به درمان های دیگر در کنار کایروپراکتیکـ ادامه دهم؟

خیر-  درمان های خانگی،ماساژ، حجامت، بادکش، تزریق و جراحی را با این درمان همراه نکنید زیرا که تاثیرعکس و منفی در درمانتان خواهد داشت.در صورتی که قصد ویزیت دکتر یا درمانگر دیگری را دارید بلا فاصله به ما اطلاع دهید.

من چه نقشی در درمان خود دارم؟

50% درصد درمان شما را دکتر و پرسنل با دقت هر چه تمام تر انجام میدهند و 50%  مابقی  بستگی به خودشما دارد  که همان رعایت ها و نرمش هایی است که ما در اختیارتان گذاشته ایم.پس لطفا دستورات و رعایت ها را بسیار جدی بگیرید.

در طول درمان چه احساسی خواهم داشت؟

در طول درمان احساس درد، خستگی،کمبود انرژی، نوسان و جابجایی درد در بدن خیلی طبیعی است. درد های ته نشین شده ی شما در ابتدا بالا می آید که ما تلاش به بیرون کردن آنها را داریم.نکته بسیار مهم این است که در طول دوره ی درمانتان گاه درد و عارضه افزایش پیدا میکند و کم و زیاد می شود. چونکه بدن شما دردهای ته نشین شده و کهنه را برون ریزی می کند. پس بنابراین راز بهبودی شما در مایوس نشدن و ادامه درمان است . با رعایت ها و صبر و تحمل به مرور روزهای خوب بیشتر و بیشتر می شوند پس تغییرات خود را با دکتر و درمانگرتان در میان بگذارید. همیشه در کلام اول نکات مثبت را به او بگویید. برای مثال بگویید: “ دردم پخش یا جابجا شده”- “خواب راحتی داشتم”-” احساس سبکی میکنم و یا از روز اول بهترم”.
فراموش نکنید که کلمات مثبت شما به بهبودیتان کمک بسیار و به درمانگرتان تشویقی به ادامه درمانتان و یک خسته نباشید به اوست.

چه کارهایی را باید در طول درمان انجام دهم؟

بیشتر استراحت کنید. اگر شاغل هستید، در صورت امکان مرخصی استعلاجی بگیرید. بیش از 10 دقیقه سرپا نایستید، طولانی راه نروید. وقتی شرو ع به درمان کردید به هیچ وجه درمانتان را به تعویق نیاندازید. در صورتی که نیاز به تعویق درمان دارید، حتما به پزشک یا به درمانگرتان اطلاع دهید. یادتان باشد استرس دردتان را بالا می برد سعی کنید استرس را خود دور کنید، با پزشک خود مشورت کنید و به یوگا بروید ، با مشاور روانکاوی صحبت کنید، یادتان باشد که درمان و تعداد جلسات خود را به هیچ وجه با بیمار دیگر مقایسه نکنید. هر بیماری روند درمانی متفاوت خود را دارد.

به من توصیه جراحی داده اند و جراحی مرا نگران میکند نمیدانم چه کار کنم؟

پزشکان مختلف بر طبق تخصصشان بیمارشان را درمان می کنند. یک جراح، جراحی را پیشنهاد می کند. یک فیزیوتراپ، فیزیوتراپی را پیشنهاد میکند. پزشک طب سنتی، طب سنتی را پیشنهاد میکند. پس به همین دلیل اینکه چه درمانی را پیش بگیرید تصمیم با شماست. ولی به طور کلی در ممالک پیشرفته دنیا و در طب پیشرفته و جدید همیشه درمان های غیر تهاجمی و امن همچون کایروپراکتیک باید اول امتحان شود و اگر بدن بیمار به آن پاسخ نداد آن موقع به درمان های تهاجمی مانند تزریق و جراحی می توانید فکر کنید. زیرا که اگر جراحی جواب نداد، بدن به درمان های دیگر بعد از جراحی به سختی پاسخ می دهد. باید در نظر داشته باشید که این درمان از موثرترین روش های درمانی در کشورهای پیشرفته دنیا می باشد که بهبودی و لذت زندگی بدون درد را به میلیون ها نفر داده است.

آیا تضمینی در بهبود من با این روش درمانی است؟

خیر- هیچ تضمینی در هیچگونه درمانی در دنیای پزشکی چه دارو چه تزریق چه فیزیوتراپی و چه جراحی وجود ندارد. پزشک و درمانگر همیشه تلاش خود را میکنند که طبق تخصص خود بیمار را تحت مناسب ترین درمان قرار دهند و ببینند که بدن بیمار چگونه به درمان پاسخ می دهد. پس تضمین بهبودی در دست خداوند و بدن شماست.

آیا بیماری و درد من امکان دارد برگردد؟

در صورت عدم رعایت و عدم پیروی از دستورات داده شده یا استرس و ناراحتی های عصبی امکان برگشت موقت بیماری هست. اما نگران نباشید این برگشت معمولا با استراحت کافی و رعایت کردن و مصرف داروهای مسکن تحت نظر پزشک برطرف می شود. و در صورتی که درد ادامه داشت نگران نباشید و به مرکز مراجعه فرمایید.

آیا ممکن است روش و دستگاه های درمانی کایروپراکتیک برایم خطری داشته باشد و یا مرا بدتر کند؟

خیر هرگز! روش درمان کایروپراکتیک و دستگاه های درمانی آن بسیار امن و بدون ایجاد عارضه است. در طی دوران درمانتان اگر دردتان کم و زیاد و جابجا شد امری بسیار عادی است. امکان ازدیاد و جابجایی درد با انجام هر نوع درمانی چه فیزیوتراپی چه جراحی و یا حتی ورزش و باشگاه وجود دارد. نگران نباشید با استراحت کامل و رعایت و ادامه درمان بهتر خواهید شد.