دستگاه ماساژور کمر

دستگاه ماساژور کمر
2019-08-25

دستگاه ماساژور کمر

دستگاه ماساژور کمر : صندلی ماساژ برای درمان خیلی از دردها از قبیل سیاتیک، کمر درد، آرتروز و… بسیار مفید است زیرا در آن گرمکن ها، غلتک ها و تجهیزات زیاد دیگری تعبیه شده که بسیار فرد را در درمان این دردها کمک می کند، به طوری که فردحس می کند که زیر دست چند ماساژور ماهر است که توانایی انجام هرگونه ماساژی را بر روی بدن دارند.  دراین جا یک صندلی ماساژوری که برای درمان اغلب دردها خوب است، مصرف آن برای چه کسانی هشدار و برای چه کسانی کاملا ممنوع است را توضیح میدهیم

دستگاه ماساژور دیسک کمر

موارد منع مصرف صندلی ماساژور :

**بیماران مبتلا به برآمدگی جدی استخوان
**بیمار با توده متورم و خون لخته شده
**بیماران با شرایط حاد قلبی
**زنان حامله
**کسانی که  که مصرف مقادیر زیادی الکل دارند
**بیماران دیابتی
**کسانی که مبتلا به تب بالا هستند
**افرادی که مبتلا به تومورهای بدخیم یا آبسه های بدخیم اند
**بیمارانی که مبتلا به مفاصل دچار اعوجاج
**افراد مبتلا به آسیب های نخاعی
** و در اخر افراد زیر 16 سال و افرادی که قادر به کنترل رفتار خود نیستند. به عنوان مثال: بیماران روانی، افراد معلول و…

بیماری های ممنوعه برای استفاده از صندلی ماساژور

در صورت مشاهده موارد زیر، حتما  با پزشک خود مشورت کنید :

**واریس شدید، در صورت ابتلا به این عارضه و تورم رگ ها، فشار زیاد در حین ماساژ ممکن است منجر به ترکیدگی رگ ها شود.

**زخم باز، ماساژ دادن زخم های باز عملکرد جوش خوردن آن را به تعویق می اندازد و امکان خونریزی مجدد وجود دارد.

**فشار خود بالا، افراد مبتلا به این عارضه توجه داشته باشند که ماساژ موجب انقباض و انبساط ماهیچه و افزایش فشار خون شده و بدون مشورت با پزشک متخصص  از گرفتن ماساژ خودداری کنید.

**دیسک کمر و گردن، بیرون زدگی و سائیدگی مهره های ستون فقرات است و در بیماری استوآربریست که به علت کم شدن ضخامت و خرده شدن لایه سطحی غضروف ها، در نواحی مفصلی موجب سائیدگی استخوان ها می شود، علاوه بر درد و تورم و کاهش حرکت مفصل ها، به مرور زمان زائده استخوانی و از دست دادن شکل طبیعی استخوان ها را به همراه دارد.

دستگاه ماساژور دیسک کمر

**توجه داشته باشید که هنگام گرفتن ماساژ شیاتسو و کشش مفاصل امکان آسیب در این نواحی وجود دارد که ممکن است باعث جا به جایی استخوان ها همراه با درد گردد، در صورتی استفاده از دستگاه بلامانع می باشد که پزشک معالج بنا به نوع و شدت بیماری استفاده آن را تایید نماید.

**فلبیت یا التهاب و گرفتگی شدید سیاهرگ های بدن، با ماساژ امکان انتقال لخته های خون به قلب و مغز و ریه و بروز سکته وجود دارد.

**ترومبوز یا تشکیل لخته خونی در یک رگ، این عارضه از طریق تجمع پلاکت ها به صورت پلاگین پلاکت و فعال شدن سیستم هومورال انعقادی پدید می آید.

چه چیزی را در بهترین ماساژور کمر می خواهید

وقتی می خواهید یک دستگاه ماساژور کمر برای درد کمر خود خریداری کنید، ممکن است کمی سردرگم شوید، ولی ما به  شما  در این مقاله در داشتن انتخابی درست کمک خواهیم کرد. انواع ماساژور بر حسب عملکرد در بازار برای اهداف مختلف وجود دارد:

**گرما درمانی
**ضربه زدن
**ارتعاش (ویبره)
**فشار دادن / ورز دادن / رولینگ
**نقاط فشاری
**این نوع ماساژها برای آرامش، ریلکس شدن و درمان درد مورد استفاده قرار می گیرند. شما باید بدانید آیا در حین ماساژ نیاز به گرما درمانی هم دارید، پس باید دستگاهی خریداری کنید که این عملکرد را دشته باشد. یا شما دستگاهی برای حمل و نقل ساده را می خواهید و می خواهید هر کجا که هستید به راحتی از آن استفاد کنید.

دستگاه ماساژور دیسک کمر

انواع دستگاه ماساژور کمر

دستگاه ماساژور کمر

اگر شما علاقه مند هستید به پیدا کردن ماساژوری که استفاده ای آسان داشته باشد، می توانیم «ماساژورهای دستی» را معرفی کنیم. آن ها دارای کمترین قیمت در بین انواع دستگاه های ماساژور هستند. این ها می توانند انواع مختلفی از عضلات،از جمله: شانه ها، پشت، ران و مهتر از همه کمر و پشت را ماساژ دهند. فرد می تواند شدت و قدرت ماساژ این ماساژورها را بر حسب نیاز خود سفارشی کند. اندازه کوچک آنها باعث می شود بتوانید از ان ها در همه مکان ها استفاده کنید، زیرا آن ها قابل شارژ شدن نیز هستد.

در این بین، «صندلی ماساژور» را می توان بهترین دستگاه ماساژور کمر دانست، زیرا دستگاهی است که به معنای واقعی همه قسمت های کمر را ماساژ می دهد. طراحی “S” شکل *ماساژ از گردن تا نشیمنگاه* همراه با حرکت غلتک ها، کمک می کند تا به مناطق سخت ماساژ را اعمال کرد. قابلیت های ویژه آن عبارتند از: ماساژ بی وزنی (گرانش صفر)، ماساژ هوشمند و اسکن بدن است.

این دستگاه ماساژور کمر شبیه مبلمان خانگی  هستند و هر زمان که احساس درد و خستگی کردید می توانید بر روی آنها بنشید و لذت یک ماساژ با عالی را ببرید. این دستگاه با تضمین ۱۰۰ درصدی همراه است، بنابراین فرد می تواند با خیال راحت صندلی مورد نظر را خریداری کنید.

دستگاه ماساژور دیسک کمر

روکش صندلی  ماساژور نوعی دستگاه ماساژور کمر

روکش صندلی ماساژور وسیله ای دیگر است، آن ها شبیه یک روکشی است که بر روی مبلمان خانه یا صندلی ماشین قرار می دهند تا اقدامات ماساژ را انجام دهد. آن ها تنها دارای غلتک هایی جهت اعمال فشار بر کمر و نشیمنگاه (همه مدل ها ممکن است ماساژ نشیمنگاه نداشته باشند) فرد هستند. مزیت عالی آن ها، استفاده در داخل محل کار و خودرو است.

به طور یقین، بودن در ترافیک در ساعت های متوالی و کار کردن با کامپیوتر شخصی در پشت میز، می تواند اثرات جبران ناپذیری بر سلامتی فرد داشته باشد. آن ها باعث افزایش گردش خون در کمر و نشیمنگاه می شوند که خستگی و درد را از بدن فرد دور می کنند.

پشتی ماساژور نیز می تواند وسیله ای عالی برای ماساژ کمر باشد، مهمترین مزیت آن قابلیت حمل آسان است. همچنین مورد استفاده در قسمت های مختلف بدن نیز هستند. می توانید به راحتی آن ها در زمانی بر روی مبل خانه، صندلی کار و یا صندلی خودرور نشسته اید در پشت خود قرار داده و از ماساژی ایده آل لذت ببرید.

ماساژور گردن و شانه نیز می توانند برای ماساژ ناحیه کمر می تواند مناسب باشد. این ها کمک می کند تا تنش از بدن شما دور شود و درد عضلات نیز از بین بروند. بعضی از آن ها دارای گرما دهی برای افزایش عمق تاثیرات ماساژ هستند. هر چند این دستگاه ها با عنوان ماساژ گردن و شانه شناخته می شوند، ولی قابلیت استفاده در اکثر نواحی بدن از جمله کمر را دارند. همچنین این دستگاه ها نیز دارای تنظیمات شدت و قدرت ماساژ هستند که به صورت دستی و به دلخواه فرد قابل تنظیم و سفاری سازی هستند.

دستگاه ماساژور کمر

فواید استفاده از دستگاه های ماساژور

ماساژور ها می تواند به کاهش درد و خستگی عضلات کمک کنند، زیرا آن ها به دلیل استفاده راحت می توانند انتخاب نخست همه افراد باشند. شما قادر به بالا بردن و کاهش شدت ماساژ خواهید بود. آن ها می توانند به صورت دستی یا خودکار عمل کنند. می توانید از تنظیم گرما را برای آرامش بیشتر استفاده کنید (اگر دارای تنظیمات گرما درمانی باشند).

هنگامی که از این دستگاه های ماساژور برقی و شارژی استفاده می کنید، می توانید از مصرف داروها خودداری کنید و دیگر به پزشک مراجعه نکنید

بسیاری از مزایای فوق العاده ماساژ این است که به عضلات در تنگی و سفتی، در از بین بردن درد، افزایش انعطاف پذیری عضلات، بهبود گردش خون و کاهش ضربان قلب کمک کنند.

دستگاه های ماساژور بسیار آرام هستند و به شما کمک می کنند استرس را آزاد کنید. ماساژ دهنده های صندلی و ماساژ دهنده های دستی نیز می توانند پس از یک روز طولانی، شما را آرام کنند. این ها برای ماساژ کمر بسیار عالی هستند و شما می توانید هر کدام را بر حسب نوع نیاز و مقدار بودجه خریداری کنید

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

Leave a Comment