درمان سنتی دیسک گردن

درمان سنتی دیسک گردن
2020-01-26

درمان سنتی دیسک گردن

درمان سنتی دیسک گردن : فاصله افتادن بین مهره های گردنی همیشه  با درد فراوان همراهبوده است  که باعث بیماریهای مختلف از جمله دیسک گردن و آرتروز میشود . در فرایند این بیماری ، ماده غضروفی بین مهره های گردنی جلو میآید و باعث فشار روی اعصاب گردن میشود درنتیجه واکنش التهابی بسیار شدیدی ایجاد میکند که به آن دیسک گردن میگویند . شایعترین محل برای بیرون‌ زدگی دیسک گردن در مهره های شماره ۵ ، ۶ و ۷ است .

درمان سنتی دیسک گردن

مهمترین علائم دیسک گردن

**درد گردن و بازو
**بی حسی و ضعف در هر دو دست
**قدمهای لرزان و بی ثبات هنگام راه رفتن
**اسپاسمهای عضلانی در پا ها
**فقدان هماهنگی

درمان سنتی دیسک گردن  با نمک اپسوم برای تسکین درد گردن

استفاده از نمک اپسوم در واقع نوعی درمان فوق العاده  برای تسکین درد گردن و حتی انواع درد در بدن است . نمک اپسوم عنصری است که به میزان فراوانی منیزیم و گوگرد دارد و در نتیجه به کاهش سریع درد گردن کمک  شایانی میکند . بیمار می‌تواند مقداری از آنرا در آب داخل وان بریزید و سپس گردن‌ را به مدت حدود 15 دقیقه در این ترکیب خیس بگذارید تا تسکین پیدا کند

درمان سنتی دیسک گردن  با ماساژ

یک ماساژ کامل بر نقاط خاصی از بدن بیمار فشار آورده و در صورتیکه به طور منظم انجام شود به تسکین درد مزمن کمک میکند . این روش شامل : مالش دادن ، نوازش کردن و کار با دست روی بافتهای کمر که به نوبه‌ ی خود جریان خون را افزایش میدهند ، میباشد . این کار همچنین باعث افزایش جذب مواد مغذی و اکسیژن توسط سلولهای بدن خواهد شد .

تغذیه و رژیم غذایی مناسب برای گردن درد

جای تعجب ندارد که آسیب ، استرس و ساییدگی در اثر سالها فعالیت میتواند منجر به دردگردن در افراد شود . هیچ ماده‌ ی غذایی معجزه‌ گری وجود ندارد که بتواند باعث رفع درد گردن شود ، اما هر چیزی که بتواند موجب حفظ سلامت استخوانها ، اعصاب و بافتهای هم بندی که تشکیل دهنده‌ی گردن هستند بشود ، موثر خواهد بود

.کارشناسانی که در مورد سلامت استخوانها و مفاصل تحقیق کرده اند   تا اطلاعات  زیادی  در مورد نقش مهمی که رژیم غذایی در بیماریهای ایفا میکند بدست بیاورند . طبیعت مواد مغذی شگفت انگیزی را برای ما فراهم کرده که باعث بهبود سلامت استخوانها میشوند و پیشرفت علم نیز در معرفی آن نقش داشته است .

درمان سنتی دیسک گردن اسیدهای چرب امگا ۳

این اسید ها در ماهی‌ های آب سرد مانند :  سالمون ، ماهی خال خالی و ساردین یافت شده و در واقع میتوانند باعث کاهش مواد شیمیایی التهابی در بدن شوند . اگر علاقه‌ ای به خوردن ماهی ندارید ،‌ میتوانید از مکملهای روغن ماهی استفاده کنید . هم چنین میتوانید مقداری امگا ۳ را از تخم کتان ، گردو و سبزیجات برگ سبز دریافت کنید .

درمان سنتی دیسک گردن با آنتی اکسیدانها و فیبر

شما باید روزانه 5 وعده سبزیجات و 2 تا 4  وعده میوه مصرف کنید . این مواد غذایی سرشار از فیبر و آنتی اکسیدانهای ضد التهابی هستند . تحقیقات نشان داده‌ است  که فیبری که از لوبیا و غلات و نیز میوه‌ ها و سبزیجات بدست می‌ آید موجب کاهش عامل التهابی در بدن به نام پروتئین واکنشی C میگردد . طبق مطالعات  در مردانی که میوه‌ ها و سبزیجات بیشتری مصرف میکنند میزان پروتئین واکنشی C تا یک سوم کاهش خواهد یافت

درمان سنتی دیسک گردن با کلسیم و ویتامین دی

از آنجاییکه گردن درد میتواند ناشی از فرسایش استخوانهای مهره در گردن باشد ، سالم نگه داشتن استخوانها تا حد امکان میتواند موثر باشد ،‌ بنابراین کلسیم باید یک بخش مهم از برنامه‌ ی غذایی شما باشد . هم چنین برای جذب کلسیم مصرفی تان نیاز به ویتامین دی خواهید داشت . طبقه گفته کارشناسان  مقدار توصیه شده برای یک فرد بزرگسال1000 تا 1500 میلی‌ گرم کلسیم و 400 تا 800 واحد ویتامین دی در هر روز میباشد . بسیاری از غذاها سرشار از کلسیم و ویتامین دی هستند .

درمان سنتی دیسک گردن

درمان سنتی دیسک گردن ب مصرفمنیزیم

پزشکان  متخصص به طور رو به افزونی به ارزش منیزیم در سلامت اسکلتی پی میبرند . اگر به اندازه‌ ی کافی منیزیم دریافت نکنید ، امکان دارد  بیشتر مستعد ابتلا به گردن درد ، تنش عضلانی و درد عضلانی باشید . منیزیم یک ماده‌ ی معدنی ضروری برای انقباض و شل شدن عضلات میباشد . این ماده در ( میوه‌ ها ، سبزیجات ، آجیل ، لوبیا، سویا و غلات سبوس‌ دار  ) وجود دارد . مقدار توصیه شده برای میزان منیزیم مورد نیاز در روز برای آبزرگسال حدود 400 میلی‌ گرم و برای خانم ها بزرگسال 320 میلی‌گرم میباشد .

درمان سنتی دیسک گردن با مصرف زیاد آ ب

عدم دریافت آب کافی توسط بدن میتواند باعث درد عضله ها شود . هنگامیکه بدن دچار کم آبی میشود که در آن میزان آب دفع شده بیشتر از آب مصرفی باشد ،  که میتواند منجر به عدم تعادل الکترولیت و مواد معدنی مورد نیاز برای عملکرد طبیعی عضلانی و عصبی شود .

از چه غذاهایی باید اجتناب کرد

یک روش عالی برای کمک به تسکین گردن درد کاهش مصرف غذا هایی است که باعث التهاب میشوند . اسید آراشیدونیک و سایر چربیهای اشباع شده‌ ی موجود در گوشت و محصولات لبنی از عوامل اصلی واکنش التهابی بدن میباشند . بنابراین بمنظور کاهش التهاب بهتر است مصرف گوشت و محصولات لبنی پرچرب مانند( کره و خامه)  را کاهش دهید .

بیشتر غذا های فرآوری شده نیز سرشار از این چربیها هستند . به جای این غذا های التهاب‌ زا میتوانید منابع جایگزین دیگری را برای پروتئین مصرف کنید ، مانند :

**ماهی
**آجیل
**لوبیا
**هم چنین باید بدانید که سیگار کشیدن میتواند بر سلامت استخوانها تاثیر بگذارد . الکل میتواند باعث دفع کلسیم و منیزیم در ادرار شود .

درمان سنتی دیسک گردن

چند نکته جهت پیشگیری از دیسک گردن

** همیشه گردن خود را چه در حالت ایستاده ، و چه در حالت  نشسته ، یا راه رفتن ، صاف و عمود بر بدن نگهدارید بطوری که هیچ زاویه ای با بدن نسازد .

** هرگز گردن خود را خم نکنید بلکه اگر لازم است صندلی خود را کوتاه تر کنید یا ارتفاع میز خود را بالاتر ببرید تا مجبور به خم کردن گردن خود نباشید . چرا که بسیاری از بیماریهای گردنی ناشی از خم بودن گردن به مدت طولانی است . بنابراین حتی الامکان گردن خود را خم نکنید و اگر مجبور به این کار هستید ، هر از چند گاهی گردن خود را صاف کنید .

** از نرمش ها و حرکاتی که در آن ها مجبور به خم کردن گردن هستید دوری کنید.

** اگر کارتان نشسته است و مجبور به خم کردن گردن خود هستید حتماً با یکی از دستانتان از وزن سرتان و فشار آن بر روی مهره های گردنی بکاهید تا کمتر دچار صدمات گردنی شوید  شانه ها و عضلات اطراف را تقویت نمایید ، چرا که با افزایش قدرت و تحمل این عضلات ، فشار کمتری روی مهره و دیسک های بین مهره ای وارد میشود .

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

Leave a Comment