بهترین متخصص ستون فقرات در تهران

بهترین متخصص ستون فقرات در تهران
2 2019-12-18

بهترین متخصص ستون فقرات در تهران

بهترین متخصص ستون فقرات در تهران :  در ابتدا لازم است دریاره اراتوپدی توضیحاتی را به شما بدهیم ارتوپدی به شاخه ای از  علم پزشکی گفته میشود که در آن جراحیهای مربوط به سیستم حرکتی بدن اعم از استخوانها، مفصل، عضلات حرکتی و سایر بافتهایی که در حرکت افراد دخیل هستند، انجام میشود.

بهترین متخصص ستون فقرات در تهران

متخصصین  ارتوپدی که به آنها  پزشک ارتوپد، یا متخصص استخوان و مفاصل و جراح استخوان و مفصل هم گفته میشود، با استفاده از روشهای جراحی و یا روشهای غیر تهاجمی مشکلات سیستم حرکتی افراد متقاضی  را بر طرف کند. سیستم حرکتی از بخشهای مختلفی تشکیل میشود که یکی از آن ها  ستون فقرات میباشد.

انواع بیماریهای مرتبط به ستون فقرات

در وهله ی اول  بهتر است قبل از رفتن بدنبال بهترین متخصص ستون فقرات در تهران  ،دانستن و آشنایی با انواع بیماریهایی که به نوعی به ستون فقرات و آسیبهای ناشی از آن مرتبط است، بسیار مهم میباشد اگر دردکمر دارید، این نشانه ای بر وجود نوعی بیماری در ناحیه ستون فقرات است. دانستن انواع بیماریها در این حوزه میتواند به افراد  آگاهی بیشتری دهد.

انواع بیماری ها ستون فقرات به طور کلی شامل موارد زیر میشود :

**ديسک – فتق (ديسک با بيرون زدگی ديسک)

**آرتروز کمر

** آسیب دیدگی مهره ها

بیماری ستون فقرات

طبیعتا تشخیص این که به کدام یک از بیماریهای بالا دچار و سختی  هستید، کاری است که باید متخصص ستون فقرات در تهران  در این زمینه انجام دهد. ممکن است این کار میتواند توسط  دکتر ، ارتوپد یا جراح ستون فقرات صورت گیرد. انتخاب بهترین متخصص ستون فقرات در تهران  در این زمینه بسیار مهم است چرا که ستون فقرات ، حساسترین قسمت بدن است که با تمام بخشهای دیگر در ارتباط است.

بهترین متخصص ستون فقرات در تهران

انواع تخصصهای مغز و ستون فقرات

**جراح مغز و اعصاب

گروهی از جراحان ، جراحان مغز و اعصاب هستند که عموما پزشکانی هستند که در زمینه بیماریهای استخوانی ، تخصص دارندو در جراحیهای مربوط به سیستمهای عصبی تخصص دارند. به طور کلی جراح مغز و اعصاب در زمینه ی درمان بیماریهای مربوط به مغز ، نخاع ، ستون فقرات ، عروق داخل و خارج از جمجمه  تخصص دارد.

** جراح ارتوپدی

متخصصین ارتوپد متخصصین بیماریهای استخوانی و یا پزشکان عمومی هستند کهعلاوه  بر آن یک دوره چندین ساله را در زمینه ی جراحی بیماریهای اسکلتی گذرانده اند. بطور کلی این جراحان میتوانند در زمینه تشخیص آرتریت ، آسیبهای ورزشی و شکستگی به بیمار کمک کنند.

**جراح ستون فقرات

جراحی ستون فقرات را اکثرا متخصصین و جراحان مغز و اعصاب انجام میدهند. این متخصصان اکثرا دانش خود در زمینه ی ارتوپد و یا مغز و اعصاب را در دوره های  آموزشی تحت عنوان ستون فقرات افزایش داده اند و به آنها جراح و متخصص ستون فقرات یا دکتر ستون فقرات میگویند.

افراد دزمانی که به جراح ستون فقرات و مغز و اعصاب مراجعه کنند، بطور قطعی جراح  از فرد درباره ی مکان درد ، میزان و یا نوع درد سوالاتی میکند. آگاهی بیمار  از این سوالات ، قبل از مراجعه به جراح ستون فقرات می تواند به درمان بیمار و میزان اثر پذیری آن کمک  شایانی کند.در نهایت اگر  بیمار نیاز به عمل جراحی در ناحیه خاصی از مغز یا ستون فقرات  داشته باشد، پزشک متخصص می تواند بیمار را مورد جراحی قرار دهد.

این جراحیها میتواند شامل موارد زیر باشد:

** جراحی تومورهای مغزی و نخاعی

جراح مغز برای درمان تومورهای مغزی از سه روش استفاده میکند که این روشها عبارتند از :

**جراحی

** پرتودرمانی

**شیمی درمانی که در اغلب موارد جراحی، بعنوان اولین گزینه درمان مورد بررسی قرار میگیرد.

**جراحی ديسک كمر، گردن، پشت

برای درمان بیماری دیسک کمر و دردهای عصب سیاتیک روشهای مختلفی وجود دارد. این روشها عبارتند از :

**جراحی دیسک کمر لامینکتوم

**جراحی میکروسکوپک

**جراحی اندوسکوپیک

**جراحی با دستگاه دکمپرسیو

**نوکلئوتومی

**کوبلیش

**جراحی لیزری و درمان های طبی

**جراحی برای کاهش فشارهای وارد بر روی عصب

اگر فضای بین استخوانهایی که نخاع را تشکیل داده اند کم شود، باعث فشار بر روی نخاع میگردد. این فشار باعث فشار اضافی بر روی عصب میشوند. نتیجه ی این تنگی کانال نخاعی ،مور مور شدن بعضی اندامها از جمله انگشتان پا و دست ها ، درد و حتی بیحسی است. برای درمان جراح ستون فقرات سعی میکند که به کمک جراحی فشار وارد بر نخاع را بردارد.

بهترین متخصص ستون فقرات در تهران  کیست

اگربیمار دچار مشکلات مربوط به ستون فقرات از قبیل :  مشکلات مادر زادی ، اختلالات دیسک و مهره ای ، شکستگی مهره ها و یا هر یک از دردهای مربوط به ستون فقرات هستند  باید بیمار حتما به بهترین متخصص  ستون فقرات در تهران  که میشناسید مراجعه کند

. زیرا ستون فقرات یکی از اصلیترین ارگان های حرکتی بدن است و در صورت وقوع مشکلی برای آن ممکن است راه رفتن فرد بطور کلی مختل شود. برخی بیماران بیتوجه به این امر به هر دکتر ارتوپدی که میشناسند مراجعه میکنند اما مجددا تاکید میکنیم که بیمار  در چنین شرایطی باید بهترین متخصص ستون فقرات که میشناسید را برای درمان خود انتخاب نمایید. زیرا انتخاب اشتباه دکتر ارتوپد ستون فقرات ممکن است نتایج جبران ناپذیری داشته باشد که این نتایج تا آخرین لحظه، زندگی فردبیمار  و اطرافیان را تحت تاثیر قرار هد

برای انتخاب بهترین متخصص ستون فقرات در تهران  چه مواردی را باید در نظر داشت

برای انتخاب جراح ستون فقرات ، ملاکها و معیارهایی را باید در نظر گرفت. در درجه ی اول باید تخصص پزشک در زمینه ی بیماریفرد  تایید شود. پس از تایید شدن ، تحقیق کنید که پزشک معالج  در زمینه ی بیماریفرد  چه تعداد عمل موفقیت آمیز داشته است. این بدان معنا نیست که هر جراح ستون فقرات تعداد عمل بیشتری داشته باشد، دکتر حاذقتری است  باید درصد موفقیت نیز در کنار آن بیان شود. و باید خوب به این تکته توجه داشته باشید سعی کنید قبل از عمل نظر بیماران را در مورد عمل و نحوه ی کار جراح ستون فقرات جویا شوید تا با خیال راحت و بدون استرس عمل جراحی خود را انجام دهید.

درد ستون فقرات

بیش از ۸۵% از افراد در دوره ای از زندگی خود دچار کمر درد میشوند که اغلب آنرا درد ستون فقرات تلقی مینمایند. البته باید بدانید که اغلب دردهایی که با اشتباه آن ها را درد ستون فقرات مینامند کمر دردهای ساده ای هستند که تنها با استراحت ، دوری کردن  از انجام کارهای سنگین و ورزشهای شدید و همچنین امتناع از بلند کردن اجسام سنگین در دوره زمانی یک ماه برطرف میگردند. در برخی بیمارانی که به دلیل عدم مراقبت کمر دردها و یا درد ستون فقرات آن ها عود میکند پیشنهاد میشود که با استفاده از مسکنها و انجام ورزشهای مناسب برای این درد بر درد ستون فقرات خود غلبه نمایند.

 درمان انحراف ستون فقرات کمر

ستون فقرات انسان ها  با آرایش خاصی بر روی یکدیگر قرار گرفته اند و این ساختمان وظیفه ی حفظ تعادل بدن را به کمک عضلات کمری متصل به آنرا بر عهده دارد. همچنین اعصاب تحتانی نیز از میان مهره ها به مغز انتقال داده شده. اگر به عکس ستون فقرات کمر دقت کنید، آناتومی ستون فقرات کمر انسان ها  به شکل حرف s میباشد.

بطور کلی بیماری های ستون فقرات کمر از ناحیه ی گردنی تا ناحیه ی لگن ، به ترتیب بر روی هم قرار گرفته اند. در بین هر کدام از مهره ها غضروفی متخلخل قرار دارد که بنام دیسک آن را میشناسیم. درد ستون فقرات کمر بسیار شایع و درد آور است که انسان را عذاب می دهد. پس برای درمان درست آن بهتر است به بهترین متخصص ستون فقرات در تهران مراجعه کنید چون در صورت کوتاهی و انتخاب غلط ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به فرد وارد شود و زندگی بیمار و اطذافیانش را بطور کامل مختل کند.

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

Comments (2)
ملک فتاحDecember 24Reply
چرا کلمات به این شکل دراومده
امید حمیدیJanuary 6Reply
سلام الان چهار ماه دچار دیسک کمر شدم و دردش کم نشده دارو استفاده کردم استخر و غیره کمرم صدا میده وقتی نرمش کنم خواستم نظرتون بدین ممنون عکس براتون میفرستم

Leave a Comment