بهترين دكتر كايروپراكتيك

بهترين دكتر كايروپراكتيك
2020-02-02

بهترين دكتر كايروپراكتيك

بهترين دكتر كايروپراكتيك : کایروپراکتیک روشی برای تشخیص و درمان مشکلاتی است که در مفاصل ، عضله ها ، استخوانها و سیستم عصبی بدن ایجاد میشوند . جا اندازی ستون فقرات با تکنیکهای درمان دستی ، اصلیترین روش درمانی در کایروپراکتیک است . البته اغلب متخصصین طب فیزیکی از روشهای دیگری نیز برای درمان بیماران خود بهره میبرند .

بهترين دكتر كايروپراكتيك

درمان استئوپاتی نیز متدی برای ارزیابی ، درمان و پیش گیری از طیف وسیعی از بیماریها و مشکلات فیزیکی است . پزشک متخصص استئوپاتی ، از ترکیبی از حرکات ، کششها ، ماساژ بافت نرم و تکنیکهای درمان دستی بر روی عضلات و مفاصل استفاده میکند تا عملکرد آنها را بهبود دهد ، درد بیمار را تسکین دهد و همچنین روند بهبودی را تسریع بخشد .

روشهای درمانی کایروپراکتیک

بهترين دكتر كايروپراكتيك   در مورد روشهای درمانی مفید برای وضعیت سلامتی افراد و کمک به مدیریت بیماری و  هم چنین پیشگیری از آن ها در آینده ، توصیه‌ هایی را ارائه خواهند داد . این کار میتواند با کمک منیپولاسیون عضلات ، استخوانها و مفاصل و معمولاً در ناحیه‌ ی ستون فقرات انجام شود . به این روش درمانی (( درمان دستی)) گفته میشود .

این روش امکان دارد  شامل  : ماساژ ، منیپولاسیون بافتهای نرم ، نکات تغذیه‌ای ، ورزشی و سبک زندگی و یا یک برنامه‌ی باز توانی برای شما باشد .

کایروپراکتور ها امکان دارد  روشهایی از جمله تنظیم ستون فقرات و دیگر درمانهای دستی را با روشهایی ازجمله موارد زیر ترکیب کرده و آنها را با هم به کار بگیرند :

**یخ و گرم

**تحریک الکتریکی

**تکنیکهای آرام‌ سازی

**ورزشهای عمومی و باز توانی

**مکملهای غذایی

بهترين دكتر كايروپراكتيك

منیپولاسیون ستون فقرات

اصلیترین تکنیک درمانی استفاده‌ شده در روشهای کایروپراکتیک ، منیپولاسیون ستون فقرات میباشد . در این روش ، بهترين دكتر كايروپراكتيك  از دستهای خود برای اعمال فشار بر روی عضلات ، استخوانها و مفاصل درون و اطراف ستون فقرات استفاده میکنند .
در طول این جلسه بهترين دكتر كايروپراكتيك ، از شما میخواهد تا نشسته و یا دراز بکشید و معمولاً از تان میخواهند تا لباسهای بالا تنه‌ی خود را دربیاورید تا بهترين دكتر كايروپراكتيك  بتواند به ستون فقرات تان دسترسی داشته باشد . در این صورت به فرد بیمار یک روپوش داده میشود .

بهترين دكتر كايروپراكتيك  از طیف وسیعی از درمانهای دستی استفاده میکند . ازجمله :

**فشار ناگهانی و شدید بر روی ستون فقرات _ با هدف کاهش محدودیت در مفاصل و بهبود دامنه‌ ی حرکتی

**حرکت دادن آرام مفاصل در موقعیتهای مختلف _ با هدف کاهش گرفتگی مفصل

**کشیدن و یا فشار دادن عضلات در جهت ها ی خاص _ با هدف تقویت عضلات و بهبود دامنه‌ی حرکتی آنها

درمان کایروپراکتیک معمولاً بدون درد بوده ولی درصورتیکه بهترين دكتر كايروپراكتيك  به درمان یک عارضه‌ ی دردناک و ملتهب بپردازد ، امکان دارد  اندکی ناراحتی و درد خفیف احساس شود . درصورتیکه در طی جلسه‌ ی درمانی کایروپراکتیک خود هرگونه درد و ناراحتی را تجربه کردید ، بلافاصله با بهترين دكتر كايروپراكتيك  خود در میان بگذارید . در طول منیپولاسیون ستون فقرات ، امکان دارد  درون ستون مهره‌ ی خود احساس فرسایش کرده و صداها یی به گوش تان  برسد . باور بر این است که این امر به دلیل وجود حبابهای گاز در مایع احاطه‌ کننده‌ ی مفصل میباشد . این ، بخشی طبیعی از منیپولاسیون ستون فقرات و دیگر درمانهای دستی میباشد .

کایروپراکتیک کدام درد‌ها را درمان میکند

درمانهای کایروپراکتیک معمولاً برای درد‌ ها یی که عضلات و استخوانها و مفاصل را درگیر میکند ، کاربرد دارد . مانند موارد زیر :

**کمردرد

**درد گردن

**مشکلات و درد شانه

**لغزندگی دیسکهای کمر

**پا درد و سیاتیک

**درد و مشکلات مربوط به مفاصل ران ، زانو ، مچ پا و کف پا

**درد و مشکلات مربوط به آرنج ، مچ دست و مفاصل کف دست

**فیبرومیالژیا ( سندرم درد اسکلتی – عضلانی مزمن )

البته برخی از متخصصان این رشته از کایروپراکتیک برای درمان مشکلات دیگری هم استفاده میکنند که خیلی به عضلات و استخوانها مربوط نیست . مانند :

** آسم

**حساسیتها

**قاعدگیهای دردناک

**قولنج در نوزادان

**سردرد و میگرن

**فشارخون بالا

**بیماریهای روانی مانند افسردگی ، فوبیا و اضطراب

** اختلالات گوارشی روده و معده

چگونه بهترين دكتر كايروپراكتيك را انتخاب کنیم

هر زمانکه به دنبال یک متخصص مراقبت و درمان بودید ، از آشنایانتان سوال کنید از چه کسی خوششان می‌ آید و از چه کسی خوششان نمی‌آید و دلیل آن را نیز بپرسید . سابقه و تحصیلات درمانگری را که به او علاقمند هستید بررسی کنید . گاهی یک ملاقات اولیه میتواند به اطمینان یافتن از این که آیا سبک درمانی شخص درمانگر با شما سازگار هست یا نه مفید باشد . پزشک خود را نیز در جریان مراجعه‌ تان به سایر درمانگر ها و درمانهایی که انجام میدهید بگذارید

فواید کایروپراکتیک

**تسکین درد را تسریع میکند و در چند جلسه شما را به هدفتان میرساند .

**تحرک پذیری مفاصل را افزایش میدهد و در واقع بدن تان را از خشکی نجات میدهد.

**تواناییهای بدن را به حداکثر میزان میرساند و بعد از آن شما میتوانید کار‌ ها و ورزش‌ ها یی که درگذشته توانایی انجام آنها را نداشتید را انجام دهید .

**به کاهش استرس کمک کرده و حال فرد را بهتر میکنند .

**این روش آسیبهای قدیمی و درد‌هایی که در بدن تان کهنه شده‌ اند را بهبود میبخشد

کایروپراکتیک و بارداری

بهترين دكتر كايروپراكتيك  در تمرینات خود به زنان باردار هم کمک می‌کنند.انجام کایروپراکتیک در دوران بارداری به طرز قابل‌ توجهی سودمند و بی خطر است . کایروپراکتیک در طول بارداری و قبل از شکل‌گیری نطفه بسیار اهمیت دارد ، زیرا بدن مادر منتظر در بهترین حالت ممکن قرار دارد . به بهتر شدن رشد و موقعیت جنین کمک میکند. تحقیقات  نشان داده‌است که مادران منتظر که در طی بارداری دوره درمانی کایروپراکتیک را به‌ طور مرتب داشته‌ اند درد کمتر و زمان زایمان کوتاه‌ تری داشته‌ اند .

کایروپراکتیک برای چه کسانی خطرناک است

افراد مبتلا به:

**پوکی استخوان

**تنگی کانال نخاعی

** یا التهاب در ناحیه کمر و آرتروز گردن

**یا افرادی که از دارو‌های رقیق‌کننده خون استفاده میکنند ، نباید از روشهای دستکاری ستون فقرات استفاده کنند.هم چنین بیمارانی که دارای سابقه ابتلا به سرطان هستند ، لازم است قبل از استفاده از این درمان با پزشک معالج خود مشورت کنند

به چند جلسه درمانی نیاز دارید

معمولا برای حل مشکل به بیش از یک جلسه‌ ی درمانی نیاز میباشد . دوره درمانی معمولا چند هفته طول میکشد . امکان دارد  متخصص طب فیزیکی برای هفته‌ ی اول درمان انجام 2 تا 3 جلسه‌ ی کوتاه را تجویز کند . هر کدام از این جلسات امکان دارد تنها 10 تا 20 دقیقه طول بکشند . زمانیکه بیمار رو به بهبودیاست ، درمان تان به صورت تنها هفته‌ ای یک جلسه دنبال میشود . بیمار  در این زمان با توجه به اهدافی که در ابتدا برای دوره‌ ی درمانی خود تعیین کرده‌اید ، با پزشک خود تعامل خواهید داشت و روند درمان را ارزیابی میکنید .

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

Leave a Comment