بدنسازی دیسک کمر

بدنسازی دیسک کمر
3 2018-11-27

بدنسازی دیسک کمر

بدنسازی دیسک کمر: در مقاله بدنسازی دیسک کمر درباره مضرات ورزش ها برای دیسک کمر اطلاعاتی ذکر گردید، ولی شما عزیزان باید بدانید کدام ورزش ها بهتر است و کدام یک بدتر تا بتوانید به بهترین نحو عمل نمایید.
حرکات ورزشی مانند پرس سینه، اسکوات زدن، بارفیکس و … همه این ها نیاز به عضلات و کمری سالم و ایده ال دارد.

البته افرادی که دچار مشکلات در ناحیه کمر و ستون فقرات می باشند نمی توانند این ورزش ها را انجام بدهند و باید کاملا رعایت نمایند ولی افرادی هم که مشکلاتی از این دست ندارند باید بدانند که کدام ورزش ها برایشان مفید است کدام یک مفید نمی باشد.

 

Bodybuilding of the waist disc

بهترین حرکات بدنسازی دیسک کمر:

1-  بدنسازی دیسک کمر، پل زدن از پهلو:

برای انجام این حرکت باید حواستان باشید که کمرتان نچرخد.

 اگر می خواهید این تمرین را انجام بدهید باید طبق برنامه زیر عمل نمایید. به پهلو دراز بکشید و خودتان را با یکی از آرنج های دستان نگه دارید سپس برای این که تعادلتان بیشتر شود پاهای خود را روی هم قرار دهید تا حرکت نکنند.

 

Bodybuilding of the waist disc

2- بدنسازی دیسک کمر، حمل بار با وزن متعادل:

حمل بار سبب می شود تا عضلات مرکزی کمر به کار بیفتند و همچنین استقامت این عضلات در هنگام حمل با افزایش می یابد. برای اجرای این حرکت باید یک وسیله سنگین را در دو دست خود نگه دارید مسافت طولانی را پیاده روی نمایید.

 

 

Bodybuilding of the waist disc

3- بدنسازی دیسک کمر، استیرپات:

برای انجام این ورزش می توانید با توپ کرانچ شروع نمایید که سبب تحریک ستون فقرات شما می شود و آسیبی به عضلات کمر شما وارد نمی شود.

برای انجام این حرکت ارنج و ساعد خودتان را مانند حالت شنا روی توپ قرار بدهید، توپ را به صورت حرکت دایره ای بچرخانید به نحوی که عضلات بدن شما تکان نخورد سپس برعکس حرکت چرخیده توپ را بچرخانید.

 

 

Bodybuilding of the waist disc

4- بدنسازی دیسک کمر، دراز و نشست با شیوه مک گیل:

 

به جای ورزش کرانچ شکم، دراز و نشست مک گیل را انجام بدهید که سبب می شود عضلات شکم بدون اسیب به ستون فقرات حرکت نمایند.

برای اجرای این ورزش باید به پشت دراز بکشید و دستان خود را زیر کمرتان قرار دهید، سپس یکی از زانوها را خم کنید و دیگری را دراز نمایید سپس به آرامی شانه ها را بلند نمایید ولی شانه هایتان را به حالت گرد در نیاورید.

 

Bodybuilding of the waist disc

 

بدترین حرکات ورزشی بدنسازی دیسک کمر:

1- بدنسازی دیسک کمر، کرانچ شکمی با دستگاه:

با انجام این حرکت کمر شما خم می شود و اگر میزان فشاری که به کمر شما وارد می شود زیاد باشد و در طولانی مدت دچار مشکلاتی مانند دیسک کمر می شوید.

 

Bodybuilding of the waist disc

2- بدنسازی دیسک کمر، کرانچ با توپ:

شبیه دستگاه کرانچ شکم عمل می نماید ولی با این روش آسیب بیشتری به کمر و ستون فقرات وارد می شود.

 

 

Bodybuilding of the waist disc

 

 

3- بدنسازی دیسک کمر، چرخش نیم تنه با دستگاه:

چرخش پهلو به پهلو سبب می شود که لایه بیرونی دیسک فرسوده گردد و سبب می شود ماده ژل مانند درون دیسک وارد عصب نخاع شود و دچار مشکلات بسیاری مانند دیسک کمر و اسیب های آن بگردید.

 

 

Bodybuilding of the waist disc

4- بدنسازی دیسک کمر، حرکت سوپر منک:

این تمرین جزء بدترین تمرینات می باشد که به عضلات و ستون فقرات آسیب جدی می رساند.

  • برای مقابله با این دسته از آسیب ها به شما توصیه می گردد 4 تمرینی که در ابتدای مقاله ذکر گردد را انجام بدهید تا به ستون فقرات و کمر شما آسیبی وارد نشود. هر تمرین را 3 ست انجام دهید، ست اول 8 بار، ست دوم 6 بار و ست سوم 4 بار. هر تمرین را با فاصله 8 تا 10 ثانیه انجام بدهید.
  • خیلی ها بر این باورند چون دیسک کمر دارند نباید به هیچ عنوان ورزش کنند و فقط نسخه درمانی این دردها استراحت مطلق است اما بهتر است ورزش های ساده مثل پیاده روی را انجام داد.

 

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

Comments (3)
ElhamrokniFebruary 9Reply
ممنون از مقاله بسیار عالیتون .راهکارهایه ساده و کاملا قابله اجرا ست .میخواستم ازتون بپرسم در ورزش trx هم ممنوعیت وجود داره برای افراد مبتلا به دیسک کمر ؟اسکات زدن حتی بدون وزنه و درزاویه ۹۰درجه چطور؟
یوسفApril 22Reply
سلام من دیسک دارم.دنبال حرکات مناسب برای تمرین باکش ودنبلم.تمرین درخانه سه یا جارروز درهفته.ممنون .میشم درصورت راهنمایی
نویسندهSeptember 7Reply
سلام لطفا تماس بگیرید راهنماییتون کنیم

Leave a Comment