بارفیکس برای دیسک کمر

بارفیکس برای دیسک کمر
2 2019-10-01

بارفیکس برای دیسک کمر

بارفیکس برای دیسک کمر :بیماری دیسک کمر ، در رفتگی با بیرون زدگی قسمت مرکزی یا هسته دیسک می‌باشد که با پارگی‌های کوچکی که به‌صورت شیارهای باریکی در اطراف آن، کم‌کم ایجاد می‌شود همراه است.بيرون زدگي ديسک کمر باعث کمردرد، بي ‌حسي، درد و سوزن سوزن شدن پاها و اختلال در دفع ادرار و مدفوع مي ‌شود. بيرون ‌زدگي ديسک گردن هم با اين که درد کمتري دارد ولي مي ‌تواند باعث بي ‌حسي و گزگز در دست‌ ها شود يا ايجاد مشکلاتي در حرکت گردن نمايد.اگرچه همیشه تاکید به انجام ورزش می شود ، ولی ورزش غلط نیز منجر به عارضه در بدن می گردد.ورزشهای غلط نه تنها به سلامتی کمکی نمی کنند ، بلکه منجربه افزایش آسیب کمروگردن نیز می شوند.

بارفیکس برای دیسک کمر

ورزش های مفید جهت بازتواني فتق ديسک

دیسک‌های بین مهره‌ای در طول روز آب از دست می‌دهند و اگر قد انسان‌ها را به صورت میلی‌متری هنگام صبح و عصر اندازه بگیریم، متوجه می‌شویم قد آنها هنگام غروب چند میلی‌متر تا یک سانتی‌متر کاهش پیدا کرده است، پس دیسک بین مهره‌ای تحت فشار قرار می‌گیرد.

برای کاستن فشار در این ورزش دیسک کمر می‌توانیم از یک میله بارفیکس ساده استفاده و عادت کنیم روزانه هنگام صبح، ظهر و شب هر بار به تعداد 10 بار بارفیکس برویم و نرمش برای دیسک کمر را با هر بار 5 ثانیه کشش بدن انجام دهیم . هنگام بارفیکس برای انجام ورزشهای دیسک کمر لازم نیست فشار زیادی به خودمان وارد کنیم و فقط آویزان شدن کافی است.

سایر ورزشهای دیسک کمر نیز می‌تواند بسیار مفید باشد از قبیل پیاده‌روی، نرمش یا هفته‌ای 3 بار استخر رفتن و سایر حرکات بدنی که باعث تقویت عضلات و کاهش وزن می‌شود. تسریع روند درمان دیسک کمر و ورزش کردن به طور صحیح با یکدیگر رابطه مستقیم دارد.

 تا ثیر بارفیکس برای دیسک کمر چگونه است

آویزان شدن از بارفیکس (بارفیکس برای دیسک کمر) فشار را از روی دیسک بین‌مهره‌ای برمی‌دارد و سبب رفع خستگی به دلیل کشش عضلات می‌شود.شیوه صحیح نشستن، ایستادن و خوابیدن و همچنین داشتن ماهیچه‌های اسکلتی قوی در حفط انحنای طبیعی ستون فقرات بسیار حایز اهمیت است. وزن بالای بدن ، عضلات ضعیف و برخی عوامل دیگر می تواند راستای طبیعی و انحنای ستون فقرات را بر هم بزند. اگر ستون مهره‌ها در راستای خودش نباشد، سبب برخی ناهنجاری‌های اسکلتی مثل گودی کمر  و انحنا در گردن ، گوژپشتی، انحراف ستون فقرات به چپ یا راست خواهد شد.

بارفیکس برای دیسک کمر

 تاثیر تردمیل ، ایروبیک در درمان دیسک کمر

نکته مهم دیگر آنکه ، تمامی ورزشهایی که با ضربه زدن همراه است و ورزشهای پرشی ، مثل دویدن تند روی تردمیل ،طناب زدن طولانی ، حرکات پرتابی ایروبیک ، و ….درکسانی که از آمادگی جسمانی کافی ندارند به مفاصل و ستون فقرات ضربه زده و آسیب زننده است در مقابل ورزشهای کششی در تمام افراد ،تضمین کننده سلامت ستون فقرات می باشد.

تنها بعد از یک دوره ورزشهای کششی و قدرتی که عضلات آمادگی لازم را پیدا کردند، انجام این گونه ورزشها قابل انجام است.

باید اشاره کرد که داشتن شکم بزرگ سبب گودی کمر و درد در این ناحیه می‌شود،اضافه وزن و داشتن شکم بزرگ سبب گودی کمر و فشار زیاد به ستون مهره‌ها می‌شود. از جمله ورزش‌هایی که سبب بهبود سلامت ستون فقرات می‌شود، آویزان شدن از بارفیکس (بارفیکس برای دیسک کمر ) است که در رفع انحراف ستون فقرات تاثیر بسزایی دارد و سبب می‌شود مهره‌ها در یک راستا قرار بگیرند. البته این کار باید روزی ۳ مرتبه و هر دفعه ۱۰ تا ۳۰ ثانیه صورت بگیرد.

باید خاطر نشان کرد که آویزان شدن از بارفیکس فشار را از روی دیسک بین مهره ای برمی‌دارد و همچنین باعث رفع خستگی به دلیل کشش عضلات خواهد شد. انجام حرکت گهواره بدن جمع برای فیله ها و گودی کمر بسیار مناسب است. به این ترتیب که پاها را خم کرده و با دست محکم در بغل می‌گیریم، سپس مانند گهواره بالا و پایین می‌رویم.

 تاثیر ورزشهای هوازی و استقامتی در درمان دیسک کمر

ورزشهایی مثل دویدن ، دوچرخه سواری ، پیاده روی تند ورزشهای هوازی هستند .زمان شروع ورزشهای هوازی ، بعد از بهبود درد ، وبعد انجام ورزشهای کششی وقدرتی می باشد ، یعنی زمانی که عضلات به آمادگی لازم رسیده اند.

لذا هرگز در فردی که فتق دیسک کمری ، ضعف عضلات کمری و یا هر مشکل دیگری در کمر دارد ، در ابتدا توصیه شروع پیاده روی و یا هر نوع ورزش هوازی دیگری نمی شود ، واگر فرد قصد انجام ورزشی هوازی دارد ، بهتر است با حداقل ممکن آنرا انجام دهد ، مثلا در ابتدا۱۰ تا۱۵ دقیقه پیاده روی کند.

یکی از بهترین ورزشهای هوازی برای کمر ، علی الخصوص افرادی که دیسک کمر دارند ، پیاده روی ساده در آب است ، البته سطح آب باید تا بالای سینه باشد ، این ورزش نه تنها باعث بهبود درد کمر ، بلکه با قویتر کردن عضلات زانوها ، در بهبود آرتروز زانو ، نقش بسزایی دارد.

ورزشهای هوازی برای سیستم قلبی و عروقی مفید بوده ، و از بروز سکته قلبی و مغزی پیشگیری می کند ، چون در طی این ورزشها ضربان قلب بیشتر می شود ، لذادر افرادی که سن بالا دارند ، افراد دیابتی ، افراد با سابقه خانوادگی سکته قلبی و یا مغزی حتما قبل شروع، باید ازینکه بیمار مشکل قلبی عروقی ندارد اطمینان حاصل شود.

بارفیکس برای دیسک کمر

حرکت ورزشی مفید برای گودی کمر

حرکت پل یکی دیگر از حرکات مفید برای گودی کمر است. برای انجام این کار ابتدا روی زمین می‌خوابیم، پاها را جمع و کمر و باسن را از زمین بلند می‌کنیم در این حرکت سر و شانه ها روی زمین قرار دارند. بین ۱۰ الی ۳۰ ثانیه مکث سپس خیلی آهسته مهره به مهره کمر را به زمین نزدیک می‌کنیم و سپس عضلات شکم را منقبض کرده و کمر را به زمین فشار می‌دهیم. در حرکت بعد شانه ها را مستقیم به سمت بالا می‌کشیم و کمی مکث می‌کنیم و سپس به حالت اولیه باز می‌گردیم. این کار را در سه ست ۱۵ تکراری می‌توان انجام داد. یعنی به شکم روی زمین می‌خوابیم، دست و پای مخالف را از زمین بلند می‌کنیم کمی مکث و سپس دست و پای بعدی، به تناوب این کار را انجام می‌دهیم.

دکتر شمسمتخصص کایروپراکتیک

Comments (2)
ElhamrokniFebruary 9Reply
با عرض سلام خدمت جناب دکتر ،آیا اصطلاح جا انداختن دیسک کمر حقیقت دارد؟
انصاریMay 14Reply
بنده به شما مراجعه کردم و گفتید بهبودی پیدا می کنید با ده جلسه و کلی هزینه وضعیتم بهتر نشد که یدتر شد. آخر سر هم ما را دنبال نخودسیاه فرستادید و گفتید برم استخر و فیزیوتراپی. اگه با اینها خوب میشدم ده جلسه کایروپراکتیک واسه چی بود؟ مثلا متخصص از آمریکا بودید

Leave a Comment